Church.ua – офіційний портал (мережа) офіційних сайтів (сторінок) офіційних структур Української Православної Церкви, пов’язаних між собою відповідно до ієрархічного та територіально-канонічного устрою Церкви. Church.ua – це відображення в мережі інтернет реальної структури Української Православної Церкви. Church.ua – це єдиний інформаційний простір Української Православної Церкви.
“Єдиний інформаційний простір”? А що це? Це коли ми у всесвітній павутині разом, бачимо один одного, обмінюємося інформацією, можемо розповісти про свій досвід, поділитися новинами або допомогти один одному.

Як таке можливо?

Единая-инфо-база_кадр_09_01

Кожна церковна організація і співробітник створюють свої віртуальні представництва в інтернеті – мінімальні сайти-візитки або повноцінні інформаційні веб-ресурси. Так вони стають учасниками системи, і їхнє основне завдання – акуратно вести свій сайт. Church.ua обробляє дані кожної створеної установи або людини, і їй відводиться своє місце, таке ж, як у реальному церковному житті. Храм опиняється у своїй єпархії, зі своїм духовенством. Недільна школа при храмі. Синодальний відділ при Українській Православній Церкві.
Дані вносяться в систему один раз і розподіляються по всіх інших сайтах і в ті розділи, де вони потрібні. Інформація про Предстоятеля – на всі сайти Української Православної Церкви. Про керуючого архієрея – на всі сайти єпархії. Списки храмів, монастирів і духовенства збираються на сайти єпархій і прив’язуються до карт Church.ua.
Також вміють моментально поширюватися всередині системи новини. На Church.ua публікуються новини Української Православної Церкви і тут же потрапляють у стрічки подій на всі сайти церковних організацій. І навпаки – важливі події парафій стають доступними єпархіям і загальноцерковному сайтові відразу після публікації.
І це все – автоматично! Трудовитрати редакторів сайтів скорочуються в десятки разів! Крім того, для роботи в системі не потрібно особливих технічних навичок, а будь-які труднощі вирішить служба технічної підтримки.

Що ж отримують читачі?

Социальные-сети_12кадр_01

Система Church.ua виводить упорядковану інформацію у вигляді карти або списку об’єктів (храмів, монастирів, кафедральних соборів і т. д.). У такій формі основні дані по всіх церковних організаціях і видах діяльності будуть розміщуватися на православних сайтах. Читачі знайдуть їх на Church.ua, єпархіальних сайтах, на Prihod.ru та інших майданчиках. А якщо у них є свій веб-ресурс, зможуть самостійно розмістити на ньому, наприклад, карту храмів свого округу.

Завдяки такому об’єднанню, Church.ua і сайти, створені в системі, стануть потужним інформаційним майданчиком, який має серйозні перспективи зайняти лідируючі позиції в інтернеті.

Наша особливість: Church.ua – офіційний домен, зареєстрований Українською Православною Церквою для свого єдиного інформаційного простору в інтернеті. Відвідувачі, знаходячись на сайтах з іменем church.ua, можуть бути впевнені, що це “правильні” православні ресурси.