30 жовтня, з благословення Святішого Патріарха Константинополя і Нового Риму Варфоломія І і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння Президента України Віктора Януковича, з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон до України прибули чесні мощі (правиця) великомученика Георгія Побідоносця.

Делегацію Української Православної Церкви, яка доставила мощі, очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій. Разом з правицею з афонського монастиря був привезений список  древної ікони великомученика Георгія Х століття.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви біля Святих воріт Києво-Печерської Лаври зустріч святині очолили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У зустрічі мощей участь взяли: ієрархи Української Православної Церкви – архієпископ Білогородський Миколай, єпископи Макарівський Іларій, Львівський і Галицький Філарет, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Васильківський Миколай, духовенство Київської єпархії, вихованці Київських духовних шкіл, вірні.

В  Успенському соборі перед мощами великомученика Георгія та його іконописним зображенням був відслужений молебень.

За богослужінням молився Президент України Віктор Янукович.

Протягом наступних днів святиня перебуватиме у Стефанівському приділі Успенського собору. 4 листопада о 8-30 зустріч мощей відбудеться у столичному храмі Всіх Святих  (Залізничне шосе, 3).

Мощі великомученика Георгія  в Україні супроводжуватиме намісник монастиря Ксенофонт архімандрит Олексій.

Графік перебування правиці святого великомученика Георгія Побідоносця в Україні (30.10 – 05.12 2013 р.):

Києво-Печерська Лавра 30.10 – 4.11
Храм Всіх Святих м. Києва 4.11 – 10.11
Чернігівська єпархія, м. Козелець 10.11 – 10.11
Чернігівська єпархія, м. Чернігів 10.11 – 12.11
Харківська єпархія, м. Харків 12.11 – 17.11
Донецька єпархія, м. Донецьк 17.11 – 21.11
Дніпропетровська єпархія, м. Дніпропетровськ 21.11 – 26.11
Білоцерківська єпархія, м. Біла Церква 26.11 – 28.11
Житомирська єпархія, м. Бердичів 28.11 – 29.11
Житомирська єпархія, м. Житомир 29.11 – 1.12
Львівська єпархія, м. Львів 1.12 – 3.12
Спасо-Преображенський собор м. Київ 3.12 – 5.12

Святий великомученик Георгій Побідоносець (II – III ст.) виріс у Каппадокії (Мала Азія) у християнській сім’ї. Вступивши до римського війська, святий Георгій своїми ратними подвигами заслужив увагу імператора Діоклетіана і був призначений одним зі старших воєначальників. Отримавши доручення імператора про переслідування християн, Георгій відкрито проголосив себе християнином і свідомо пішов на страждання заради Христа. Після восьмиденних тяжких катувань з вимогою зректися Христа, був обезголовлений у 303 (304) році. Шанування Георгія як святого відразу розповсюдилося по всій імперії і підтвердилося багатьма чудесами.

Син хрестителя Русі великого князя Володимира князь Ярослав Мудрий був охрещений з ім’ям Георгій. На початку 11 ст. Князь Ярослав (Георгій) спорудив у Києві поблизу Софійського собору мурований чоловічий монастир на честь свого небесного покровителя – святого вмч. Георгія Побідоносця. Наразі на цьому місці розбито сквер, посеред якого на фундаменті давньоруської Георгіївської церкви височить православний хрест.

Фоторепортаж >>>

 

 

 

Кількість переглядів: 30