26 листопада 2019 року делегація монахів у складі архієреїв, намісників, ігуменів, ігумень і насельників монастирів з України, Росії, Білорусі, Молдови та інших країн прибула на Кіпр для участі в другій міжнародній конференції «Чернецтво і сучасний світ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Святогірської Лаври.

В аеропорту м. Ларнаки делегацію зустрів митрополит Тамасоський і Орінійський Ісая.

У перший день перебування на острові Кіпр ченці відвідали храм святого праведного Лазаря в Ларнаці, де делегацію привітали митрополит Кітійський Нектарій і настоятель храму, протоієрей Спиридон Ставри. Учасники конференції вклонилися святим мощам першого єпископа Кіпру та відвідали гробницю святого.

Молитовні піснеспіви виконав квартет студентів Московської духовної академії і семінарії, який супроводжує делегацію.

Ченці побували на екскурсії у Візантійському історико-археологічному музеї святого праведного Лазаря при храмі.

Після закінчення екскурсії, вітаючи делегацію в архондарику храму, митрополит Тамасоський і Орінійський Ісая сказав, що хотів би від імені Кіпрської Православної Церкви висловити підтримку РПЦ не тільки молитвою і словами, а й дією. Одним з організаторів майбутньої міжнародної конференції став монастир Кікської ікони Божої Матері.

Митрополит Ісая висловив надію, що низка важливих тем, які розглянуть учасники конференції, допоможуть християнам усього світу знайти правильний шлях духовного життя в сьогоднішній ситуації, адже саме чернецтво завжди було орієнтиром для церковних людей. Інтереси ченців, які цілком присвятили себе Богу, стоять вище інтересів геополітики.

Від імені делегатів присутніх привітав митрополит Святогірський Арсеній, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської лаври. Його Високопреосвященство зазначив, що учасники делегації, побувавши на Кіпрській конференції рік тому, можуть засвідчити: щира любов, що проявляється Кіпрською Православною Церквою, в даний час виражається більше, як раніше. «Ми знаходимося поза політичними поділами, тому що ми чада Єдиного Небесного Отця і нас об’єднує дух Христової любові», – сказав владика Арсеній.

У своєму слові у відповідь митрополит Кітійський Нектарій підкреслив, що приїзд на землю Кіпру братів з Православних Церков – це завжди велика радість і втіха.

На завершення зустрічі владика Арсеній підніс главі Китійської митрополії Володимирську ікону Божої Матері. У свою чергу митрополит Нектарій передав у дар учасникам конференції образ святого праведного Лазаря.

Потім члени делегації направилися до столиці республіки Кіпру Нікосії. Наступного дня заплановано відвідання чернецтвом храму святого Кипріяна в Мéніко і поїздка в чоловічий ставропігійний монастир Кікської ікони Божої Матері.

Міжнародна чернеча конференція на Кіпрі проходить вдруге – перший міжнародний форум ченців на острові Кіпр відбувся у листопаді 2018 року. Організаторами конференції є Синодальний відділ у справах монастирів і чернецтва РПЦ, монастир Кікської ікони Божої Матері (Кіпрська Православна Церква), за підтримки Фонду святителя Василія Великого.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому

Кількість переглядів: 68