17 грудня 2019 року Голова Комітету Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець запевнив учасників акції, які зібралися біля Верховної Ради в Києві на захист свободи совісті та свободи слова, що законопроект № 0931 буде доопрацьований із врахуванням зауважень релігійної спільноти, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Інститут релігійної свободи.

Зокрема голова профільного Комітету Д. Лубінець заявив: «Ми запрошуємо до діалогу Раду Церков. Робота продовжується. На базі нашого Комітету ми зробимо майданчик, і ми зможемо знайти те формулювання, яке абсолютно всіх влаштує».

Окремий мітинг також відбувся біля Офісу Президента України. Присутні релігійні діячі та журналісти закликали доопрацювати законопроект № 0931 шляхом врахування поправки № 1 народного депутата Віктора М’ялика.

Напередодні, під тиском громадськості, Дмитро Лубинець заявив про необхідність доопрацювання законопроекту №0931 і запропонував зняти його з розгляду. «Я прошу законопроект №0931 зняти з розгляду на цьому тижні, тому що після засідання Комітету до нас надійшли сотні звернень громадян, громадських організацій. Ми хочемо додатково обговорити це питання у себе в Комітеті і потім виносити на голосування», — зазначив він.

Беручи до уваги графік пленарних засідань, можна сподіватися, що до кінця року парламент не буде розглядати ці резонансні зміни у сфері протидії дискримінації. За цей час робоча група, утворена при Комітеті за участі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, має доопрацювати законопроект № 0931, щоб зняти побоювання релігійної спільноти і представників окремих професій, зокрема лікарів і журналістів.

Нагадаємо, що на необхідності ґрунтовного доопрацювання законопроекту № 0931 наголошувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. Напередодні Комітет відхилив усі поправки, спрямовані на захист свободи совісті та свободи вираження поглядів, що обурило релігійну спільноту.

Українська Православна Церква та ряд інших конфесій, а також віруючі з різних регіонів України спрямували до всіх фракцій Верховної Ради листи з проханням направити законопроект № 0931 на повторне друге читання для доопрацювання. Релігійна спільнота переконувала парламентарів, що у редакції Комітету цей проект загрожує свободі совісті та свободі вираження поглядів.

Окрім того, під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій Президент В. Зеленський пообіцяв розібратися з законопроектом № 0931, щоб він не став підґрунтям для обмеження конституційних прав громадян на свободу совісті та слова.